Ugradni vodokotlići – saznajte više na sledećem linku – Geberit vodokotlići
Postoji više vrsta vodokotlića, svi oni mogu da zakažu usled lošeg kvaliteta vode. Tokom određenog vremenskog perioda korišćenja vodokotlića, zbog lošeg kvaliteta vode dolazi do stvaranja kamenca u vodokotliću. Kamenac se nakupi u donjem delu vodokotlića i smeta čepu (zvono) da sprečava vodu da stalno otiče u wc-šolju i tada curi voda iz vodokotlića. Tada dolazi do odlivanja vode u wc-šolju dok se ne sanira vodokotlić. Isti problem se dešava ukoliko se u vodokotliću sličajno nađe mali kamenčić, parče stakla, plastike, drveta ili bilo kog drugog predmeta koji je u stanju da ometa normalno funkcionisanje pomenutog čepa (zvona) koji dihtuje u dnu vodokotlića.
Potrebno je da, ispustite vodu iz vodokotića, skinete vodokotlić, otvorite vodokotlić i da proverite da li se radi o pomenutim uzrocima zbog kojih curi voda iz vodokotlića. Zatim, očistite gume koje dihtuju u dnu vodokotlića od kamenca ili ako ja reč o kamenčiću ili nekoj drugoj vrsti prepreke uklonite je. Nije preporučljivo da ove popravke/preglede izvodite sami, već da to prepustite vodoinstalateru, iz bezbednosnih razloga.
Vodoinstalater može da pregleda i ostatak vodokotlića da bi bili sigurni da je sve ispravno, da zameni neispravne delove vodokotlića novim delovima vodokotlića ili da izvrši popravku pokvarinih delova vodokotlića. Tako ćete biti sigurni da imate ispravan vodokotlić i ispitan od strane stručnog lica – vodoinstalatera.
Primer celog sistema vodokotlića